محدودسازی 50 درصد بار مصرفی شرکت های زیر مجموعه وزارت نیرو در فارس

به گزارش سبزوار امروز، قائم مقام شرکت توزیع نیروی برق فارس از اجرای عملیات محدودسازی 50 درصدی بار مصرفی شرکت های زیر مجموعه وزارت نیرو در استان خبر داد.

محدودسازی 50 درصد بار مصرفی شرکت های زیر مجموعه وزارت نیرو در فارس

به گزارش از ، قائم مقام شرکت توزیع نیروی برق استان فارس از اجرای عملیات محدودسازی 50 درصدی بار مصرفی شرکت های زیر مجموعه وزارت نیرو در استان فارس، همزمان با مانور سراسری تعیین سهمیه انرژی قابل تامین و محدود کردن مصارف دستگاه های اجرایی زیرمجموعه وزارت نیرو در این استان خبر داد.

ابراهیم ریحانی افزود: با اجرای این مانور 50 درصد بار مصرفی شرکت های آب و برق از ساعت 11 و همچنین 90 درصد مصارف شرکت های مذکور در استان پس از اتمام وقت اداری محدود شد.

او، فرایند رشد بار سرمایشی که بخش عمده پیک مصرف به آن اختصاص دارد را از دلایل برگزاری این مانور نام کرد و بیان داشت: فرایند رشد بار سرمایشی درکشور معمولا از اردیبهشت ماه آغاز و تا مرداد ماه هر سال به اوج خود می رسد و از آنجا که ظرفیت های تولید نیروگاهی ایجاد شده با فرایند رشد بار، متوازن نیست، مدیریت و محدودیت مصرف و تعیین سهمیه انرژی بر مبنای الگوی مصرف به خصوص بارسرمایشی، ضرورت دوچندان دارد.

قائم مقام مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس، کاهش شدید بارندگی وخارج شدن برخی از نیروگاه های برق آبی به علت کمبود منابع آبی را ازدیگر دلایل اجرای این برنامه برشمرد و گفت: رشد بیش از حد دمای هوا نسبت به میانگین بلند مدت 20 سال گذشته، رشد بار سرمایشی از ابتدای اردیبهشت ماه و از سوی دیگر مصرف 5 هزار مگاوات انرژی بار سرمایشی دستگاه های اجرایی در سطح کشور سبب شده است تا این طرح به مرحله اجرا درآید.

ریحانی، کنترل بارسرمایشی از طریق ماژول های هوشمند بر مبنای IoT و کنتور های طرح فهام نصب شده، کنترل و محدودیت بار مصرفی دستگاه های اجرایی از طریق اکیپ های عملیاتی واستفاده از مولد های اضطراری موجود در دستگاه های اجرایی سطح استان را از دیگر برنامه هایی نام کرد که این شرکت در راستای مدیریت مصرف و اقدامات عملی اصلاح الگوی مصرف در دستگاه های اجرایی به کار گرفته است.

این مانور با 26 گروه عملیاتی و 114 نفر نیروی اجرایی و فنی در 26 مدیریت تابعه استان فارس با موفقیت برگزار شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 7 شهریور 1400 بروزرسانی: 7 شهریور 1400 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 2149

به "محدودسازی 50 درصد بار مصرفی شرکت های زیر مجموعه وزارت نیرو در فارس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محدودسازی 50 درصد بار مصرفی شرکت های زیر مجموعه وزارت نیرو در فارس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید