مجوز بیمارستان ایرانیان دوبی تمدید شد

به گزارش سبزوار امروز، هلال احمر خاطرنشان کرد: مسائل ایجاد شده برای فعالیت بیمارستان ایرانیان دوبی برطرف و مجوز فعالیت این بیمارستان تمدید شد.

مجوز بیمارستان ایرانیان دوبی تمدید شد

به گزارش گروه اجتماعی سبزوار امروز، روابط عمومی جمعیت هلال احمر روز دوشنبه در اطلاعیه ای با اعلام برطرف مسائل بیمارستان ایرانیان دوبی، از بازگشت فعالیت های بیمارستان به روال عادی اطلاع داد و تاکید نمود: بیمارستان ایرانیان دوبی با سابقه حدود نیم قرن فعالیت در کشور امارات متحده عربی از سالیان گذشته تحت فشار های متعدد برای تطبیق فعالیت های خود با قوانین حاکم بر آن کشور بوده است.

اداره بهداشت دوبی ارائه خدمات بیمه ای به بیمارستان ایرانیان را ممنوع نمود

در اطلاعیه جمعیت هلال احمر آمده است: بر این اساس به منظور تمدید مجوز باید یکی از دو راه تبدیل به موسسه خیریه با تشکیل هیات امنا یا تبدیل به یک موسسه تجاری با واگذاری 51 درصد سهام خود به یک کفیل اماراتی انتخاب می شد. از آنجا که در هر دو حالت مالکیت بیمارستان دچار تغییر و تحولاتی می شد، همیشه این موضوع محل اختلاف و چالش بوده است.

این اطلاعیه می افزاید: به دنبال افزایش این اختلافات و همچنین مسائل در روابط دو کشور، همزمان با عدم تمدید مجوز فعالیت، اداره بهداشت دوبی نیز پس از معین مهلت قانونی و سپس اتمام آن، بیمارستان ایرانیان دوبی را از شمول بیمه خارج و به همه شرکت های بیمه ای گفت که با این بیمارستان قطع همکاری نمایند.

روابط عمومی هلال احمر در این اطلاعیه آورده است: پس از این اقدام اداره بیمارستان با مسائل جدی روبه رو شد، اما جمعیت هلال احمر با اتخاذ بعضی راه چاره های کوتاه مدت و همچنین افزایش رایزنی های داخلی و خارجی توانست از تعطیلی بیمارستان تا زمان اتخاذ راه چاره نهایی از سوی مقامات ذی ربط در دو کشور جلوگیری کند.

در ادامه این اطلاعیه تصریح شده است: خوشبختانه با انجام رایزنی های فشرده با مقامات عالی و دستگاه های ذی ربط در کشور و همچنین افزایش سطح تعامل با مقامات مسئول در کشور امارات متحده عربی، مسائل پیش آمده در مقطع فعلی حل شد و به دنبال این تفاهم، مجوز فعالیت بیمارستان تمدید و محدودیت های بیمه ای برطرف شد.

جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در این اطلاعیه آورده است: ضمن تشکر از همه افراد و دستگاه های مسئول در کشور و نیز قدردانی از حسن نیت مسئولان کشور امارات، امیدوار است با افزایش سطح تعاملات محبت آمیز دو کشور، این بیمارستان باسابقه بتواند به فعالیت های موثر خود در منطقه ادامه دهد.

بیمارستان ایرانیان دوبی به عنوان یکی از قدیمی ترین بیمارستان های کشور امارات از سال 1972 با مجوز حاکم وقت، از حدود نیم قرن پیش فعالیت خود را در کشور امارات متحده عربی شروع نموده و همچنان به ارائه خدمات به ایرانیان دوبی و شهروندان آن کشور و کشور های همسایه می پردازد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 29 خرداد 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 478

به "مجوز بیمارستان ایرانیان دوبی تمدید شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجوز بیمارستان ایرانیان دوبی تمدید شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید