لندن از تحریم واشنگتن علیه مسکو استقبال کرد

به گزارش خبرنگاران، دومینیک راب وزیر خارجه انگلیس امروز شنبه در پیامی توئیتری از اقدام آمریکا در تحریم روسیه به بهانه پرونده اسکریپال استقبال کرد.

لندن از تحریم واشنگتن علیه مسکو استقبال کرد

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

وزیر خارجه انگلیس در این خصوص نوشت: ما از حمایت بدون تردید آمریکا با اعمال تحریم های شیمیایی و بیولوژیکی در واکنش به استفاده روسیه از عنصر کُشنده اعصاب در سالزبری (انگلیس) استقبال می کنیم.

دومینیک راب در این خصوص ادامه داد: ادامه واکنش جهانی نشان می دهد ما بیکار ننشسته و استفاده این سلاح های وحشتناک را بدون پیامد نمی گذاریم.

این در حالیست که مورگان اورتگاس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا ساعاتی پیش دربیانیه ای به تشریح ابعاد تحریم های جدیدی کشورش علیه روسیه به بهانه پرونده اسکریپال پرداخت.

در بیانیه صادره از سوی سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در این خصوص آمده بود: واشنگتن با ادامه اعطای هرگونه وام یا یاری های فنی یا اقتصادی به روسیه مخالف است. آمریکا بر بانک های این کشور نیز در مورد تبادلات استقراضی با روسیه محدودیت هائی را وضع نموده ست. آمریکا صادرات آن دسته از کالاها و فن آوری به روسیه که می توانند در برنامه تسلیحات بیولوژیکی و شیمیائی مورد استفاده قرار گیرند را نیز مورد تحریم قرار داده است.

آمریکا به بهانه مشابهی سال گذشته نیز تحریم هایی را علیه مسکو صادر نموده بود.

لازم به ذکر است، انگلیس سال گذشته میلادی ادعا نموده بود که ترور سرگئی اسکریپال جاسوس روس تبار و دخترش توسط دو مامور اطلاعاتی روسیه و با تایید مقامات بلندپایه کرملین در یک مرکز خرید در شهر سالزبری انگلیس اجرا شده است!

لندن در گام بعد ادعا کرد که افراد مذکور با استفاده از گاز عامل عصب مسموم شدند.

لندن، مسکو را مسئول مسمومیت جاسوس دوجانبه اعلام و بارها در این خصوص به روسیه اتهام زنی نموده بود؛ از سوی دیگر، روسیه با رد تمامی این اتهامات خواهان ارائه شواهد موثق از سوی انگلیس شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: بروزرسانی: 10 شهریور 1398 شناسه مطلب: 609

به "لندن از تحریم واشنگتن علیه مسکو استقبال کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لندن از تحریم واشنگتن علیه مسکو استقبال کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید