قهرمانی پرسپولیس در صورت تکرار نتایج نیم فصل نخست، کرونا جام چهارم را به قرمزها می دهد؟

به گزارش سبزوار امروز، شیوع ویروس کرونا، کار را به جایی رسانده که شاید پایان لیگ برتر ایران در فصل نوزدهم اعلام شود.

قهرمانی پرسپولیس در صورت تکرار نتایج نیم فصل نخست، کرونا جام چهارم را به قرمزها می دهد؟

به گزارش سبزوار امروز ، ایسنا نوشت: اواخر لیگ نوزدهم درگیر حواشی غیر قابل پیش بینی شد. ویروس کرونا که با سرعت در جهان شیوع پیدا کرده، باعث شده لیگ برتر ایران که روزهای حساسی را پشت سر می گذاشت، تعطیل شود. البته کسی دقیقا نمی داند این تعطیلی موقتی خواهد بود یا به خاطر مسائل موجود، از ادامه برگزاری مسابقات جلوگیری می شود.

پیش از این، مسئولان کمیته مسابقات سازمان لیگ اعلام کرده بودند، لیگ برتر ایران که 21 هفته را پشت سر گذاشته، تا 14 فروردین سال 99 تعطیل خواهد بود و از آن تاریخ دوباره بازی ها از سر گرفته می شود اما بیماری کرونا کار را به جایی رساند که زمزمه های تعطیلی کلی لیگ به گوش برسد. برخی بر این باورند که شاید ویروس کرونا تا اواخر اردیبهشت ماه جامعه را درگیر خود نگه دارد که در این صورت، دیگر برگزاری ادامه مسابقات لیگ برتر به صلاح فوتبال ملی نیست و بهتر است به خاطر شرایط ویژه، سرانجام مسابقات از همین حالا اعلام شود. حال اگر قرار باشد لیگ برتر فوتبال ایران بعد از برگزاری 21 هفته به سرانجام برسد، نتیجه 9 هفته سرانجامی چطور خواهد شد؟

برای اعلام سرانجام لیگ بعد از 21 هفته، چند راهکار وجود دارد. یکی از آنها اعلام تیم صدرنشین به عنوان قهرمان است؛ چنان که اکنون در لیگ برتر انگلیس مطرح شده است و بیشتر تیم های انگلیسی هم با آن موافق هستند. راه دیگر، تعطیل کردن لیگ و حذف تمام امتیازهاست به صورتی که لیگ نوزدهم عملا نادیده گرفته شود که این مورد قطعا با اعتراض هواداران پرسپولیس روبرو خواهد شد. راه دیگر این است که نتایج 9 هفته سرانجامی نیم فصل نخست، در نیم فصل دوم هم برای تیم ها اعمال شود. یعنی اگر تیمی در نیم فصل نخست برابر رقیبش با نتیجه 2 بر یک به پیروزی رسیده، همین نتیجه در دیدار این دو تیم در نیم فصل دوم اعمال شود.

هرچند چنین تصمیمی چندان هم منطقی به نظر نمی رسد اما اگر قرار باشد این تصمیم اجرایی شود، باید دید با توجه به نتایج نیم فصل نخست، ترتیب تیم های بالای جدول در سرانجام چطور خواهد بود. بر این اساس، با توجه به نتایج تیم ها در 9 هفته سرانجامی نیم فصل نخست و دیدار رفت استقلال و فولاد (بازی برگشت دو تیم قبل از شیوع کرونا به تعویق افتاده بود) نیمه بالای جدول لیگ برتر نوزدهم در سرانجام این چنین خواهد بود:

پرسپولیس 69 امتیاز

استقلال 60 امتیاز

سپاهان 51 امتیاز

صنعت نفت آبادان 51

تراکتور 50 امتیاز

فولاد 49 امتیاز

شهرخودرو 48 امتیاز

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 13 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 13 اردیبهشت 1399 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 1231

به "قهرمانی پرسپولیس در صورت تکرار نتایج نیم فصل نخست، کرونا جام چهارم را به قرمزها می دهد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قهرمانی پرسپولیس در صورت تکرار نتایج نیم فصل نخست، کرونا جام چهارم را به قرمزها می دهد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید