فیس بوک صدها اکانت ضد قطر، ایران و ترکیه را حذف کرد ، اماراتی و عربستانی بودند

به گزارش سبزوار امروز، فیسبوک اعلام نمود صدها اکانت جعلی را از پلتفورم های مختلف خود حذف نموده است. این اکانت ها عموما در حمایت از امارات، عربستان و مصر و در انتقاد از قطر، ایران و ترکیه فعالیت می کردند.

فیس بوک صدها اکانت ضد قطر، ایران و ترکیه را حذف کرد ، اماراتی و عربستانی بودند

با تور قطر از مروارید خلیج فارس دیدن کنید.

به گزارش دویچه وله، فیسبوک می گوید صدها حساب کاربری، صفحه و گروه را به علت رفتارمغایر با قوانین وضع شده توسط این شرکت حذف نموده است.

بر اساس گزارش خبرگزاری آلمان، 443 حساب فیسبوک، 125 اکانت اینستاگرام و200 صفحه و 76 گروه فیسبوکی که از کشورهای امارات متحده عربی، مصر، نیجریه و اندونزی به روز می شدند را حذف نموده است.

فیسبوک در یک پست وبلاگی خود نوشت تعداد زیادی از این اکانت ها به صورت هدفمند خبرهایی به سود امارات متحده عربی و در انتقاد از ایران، قطر و ترکیه منتشر می کردند.

این گزارش اضافه می نماید، اکانت های جعلی سازماندهی شده در مصر بر روی رخدادها در سومالی، یمن، عربستان سعودی، سودان، تونس، ایران، ترکیه، لبنان و قطر تمرکزداشتند.

این اکانت ها به طور معمول در خصوص اخبار داخلی و رخدادهای سیاسی در حمایت از امارات متحده، عربستان سعودی و مصر گزارش می کردند؛ در همین حال قطر، ایران، ترکیه و جنبش جدایی خواستار جنوب یمن مورد انتقاد قرارمی گرفتند.

بیش از هفت میلیون حساب کاربری یک یا چند صفحه را دنبال می کردند. حدود سه هزار اکانت حداقل در یکی از گروه های مسدود شده عضو بودند. در حدود 193 هزار نفر نیز یک یا چند اکانت اینستاگرام را دنبال می کردند.

به گزارش خبرگزاری آلمان بخش کوچکتری از حساب های کاربری جعلی دراندونزی خبرهایی درحمایت یا انتقاد از جنبش جدایی خواه استان پاپوآ منتشر می کردند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 28 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 766

به "فیس بوک صدها اکانت ضد قطر، ایران و ترکیه را حذف کرد ، اماراتی و عربستانی بودند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیس بوک صدها اکانت ضد قطر، ایران و ترکیه را حذف کرد ، اماراتی و عربستانی بودند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید