فرنگی کاران مدعی همچنان برای رقابت های جهانی شانس دارند

به گزارش سبزوار امروز، موسی طباطبایی در حاشیه آخرین اردوی تیم ملی کشتی فرنگی برای حضور در بازیهای آسیایی جاکارتا به خبرنگاران گفت: ترکیب تیم ملی اعزامی به بازیهای آسیایی با توجه به عملکرد فرنگی کاران اردونشین و همچنین تجربه و عملکرد آنها در میادین خارجی بسته گشت و به نظر من بهترین و منطقی ترین ترکیب برای این میدان آسیایی است. ما در این مسابقات احتیاج به تجربه بالای بچه ها داریم چراکه بازیهای آسیایی به دلیل اهمیت کسب مدال طلا، جای مناسبی برای تجربه اندوزی و انتخاب ملی پوشان با ریسک بالا نیست.

فرنگی کاران مدعی همچنان برای رقابت های جهانی شانس دارند

وی توضیح داد: البته ما همچنان در برخی از اوزان دارای نفرات بسیار آماده و خوبی هستیم که به رغم عدم حضور در ترکیب تیم اعزامی به بازیهای آسیایی می توانند همچنان برای راه یافتن به ترکیب تیم اعزامی به رقابتهای جهانی مجارستان کوشش نمایند. البته در ترکیب تیم ایران برای حضور در رقابتهای جهانی ممکن است از برخی نفرات اعزامی به بازیهای آسیایی هم استفاده گردد که طبیعتا این موضوع به عملکرد آنها در جاکارتا بستگی دارد.

سرپرست تیم ملی کشتی فرنگی در خصوص برخی انتقادات از نحوه انتخاب نفرات اعزامی به بازیهای آسیایی گفت: روند انتخاب نفرات تیم ملی در بازی های آسیایی کاملا بر اساس فرایند انتخابی صورت گرفت. بطوریکه حضور در مسابقات انتخابی، عملکرد در تورنمنت های بین المللی و همچنین نظم و انضباط و آمادگی جسمانی در اردوها نیز برای ما اهمیت داشت و از عوامل مورد نظر شورای فنی برای انتخاب ملی پوشان بود.

طباطبایی در سرانجام گفت: طبق برنامه کادر فنی و همچنین مصوبات شورای فنی، فرنگی کاران بعد از بازیهای آسیایی بلافاصله با برگزاری اردوهای جدید برای رقابتهای جهانی استارت می زنند. ضمن اینکه ما علاوه بر اردوهای آماده سازی حضور در تورنمنت بین المللی را هم در دستور کار داریم تا در نهایت به ترکیب اصلی تیم ایران برای رقابتهای جهانی برسیم.

به گزارش سبزوار امروز، ترکیب تیم ملی کشتی فرنگی ایران در بازیهای آسیایی 2018 جاکارتا را مهرداد مردانی (60 کیلوگرم)، محمدرضا گرایی (67 کیلوگرم)، محمدعلی گرایی (77 کیلوگرم)، حسین نوری (87 کیلوگرم)، علی اکبر حیدری (97 کیلوگرم) و بهنام مهدی زاده (130 کیلوگرم) تشکیل می دهند.

هجدهمین دوره بازیهای آسیایی از 27 مرداد تا 11 شهریور به میزبانی اندونزی برگزار خواهد گشت و کاروان ورزش ایران نیز با 378 ورزشکار در این بازیها حضور خواهد داشت.

منبع: mehrnews.com
انتشار: 9 شهریور 1397 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 39

به "فرنگی کاران مدعی همچنان برای رقابت های جهانی شانس دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرنگی کاران مدعی همچنان برای رقابت های جهانی شانس دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید