عمان: در مذاکرات هسته ای ایران با 1

به گزارش سبزوار امروز، خبرنگاران: وزیر امور خارجه عمان بیان کرد که در مذاکرات هسته ای میان ایران و گروه 1+5 پیشرفت حاصل شده است.

عمان: در مذاکرات هسته ای ایران با 1

با تور عمان از نگین خاورمیانه دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل سبزوار امروز به نقل از پایگاه خبری تایمز عمان، مذاکرات هسته ای ایران در مسقط، پایتخت عمان، امروز با دیدار بین وزرای خارجه ایران و آمریکا و نیز هماهنگ کننده گروه 1+5 شروع شد. دیپلمات ها در این دیدار سعی کردند که شکاف ها در مسائل عمده به مانند ظرفیت غنی سازی اورانیوم و نیز جدول زمانی و چگونگی رفع تحریم های ایران رفع سازند.

یوسف بن علوی وزیر امور خارجه عمان پس از سرانجام گفت وگوهای امروز، گفت: نشست هایی که امروز برگزار شده نتیجه 5 سال کوشش سلطنت عمان برای کاهش فاصله میان ایران و غرب و گرد آوردن تمامی طرف ها بر روی میز و یافتن راهکار مسالمت آمیز برای شرایط هسته ای ایران است.

وی اضافه نمود که این گفت وگوها که بخشی از نهمین دور مذاکرات هسته ای است تنها 2 هفته پیش از ضرب الاجل 24 نوامبر بوده این در حالی است که در مذاکرات امروز پیشرفت حاصل شده و انتظار می رود پیشرفت بیشتری در مذاکرات فردا حاصل گردد.

وزیر امور خارجه عمان افزود: فردا قادر خواهیم بود تا توافقی درباره موضوعات بزرگ حاصل کنیم و انتظار داریم تا راهکاری برای بعضی از موضوعات مورد اختلاف حاصل گردد. آنها همچنان در حال مذاکره هستند و آنها همچنان در حال مذاکره جدی درباره بعضی موضوعات بوده و امیدوار هستم که به توافق برسند.

عبدالمنعم الحسنی وزیر اطلاع رسانی عمان نیز روز یکشنبه گفت: این نشست ها منعکس کننده نقش مثبت عمان به عنوان پیش برنده صلح است.عمان با میزبانی این نشست ها نقش مهمی را ایفا نموده و به بهبود روابط میان ایران و غرب یاری نموده است.

الحسنی اضافه نمود: نشست امروز در مسقط نشانه سیاست خارجی پیروز عمان و نقش این کشور در برگزاری این مذاکرات است. ما بخشی از مذاکرات نیستیم اما شرایط را برای نشست های پیروزیت آمیزفراهم نموده ایم.

وی گفت: این نشست ها نشان از احترامی است که آمریکا، اتحادیه اروپا و ایران برای عمان و سلطان قابوس بن سعید و دیدگاه وی دارند. این نشست ها همچنین منعکس کننده نقش عمان به عنوان بازیگر صلح منطقه ای و بین المللی است.

وزیر اطلاع رسانی عمان افزود: روابط عمان با هر کدام از این کشورها عالی بوده و این دلیل آن است که آنها در اینجا حضور دارند و به نقش عمان احترام می گذارند و ما نیز این را ستایش می کنیم.

وی در سرانجام گفت: امیدوار هستیم این نشست ها با خبرهای خوب و پیروزیت آمیز از مسقط به سرانجام برسد. این برای عمان و دنیا خیلی مهم است.

پ

منبع: تسنیم
انتشار: 14 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 621

به "عمان: در مذاکرات هسته ای ایران با 1" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عمان: در مذاکرات هسته ای ایران با 1"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید