علی نصیریان: غفلت کنیم کرونا به فاجعه میلیونی تبدیل می گردد

به گزارش سبزوار امروز، علی نصیریان ـ بازیگر قدیمی و مطرح کشورمان ـ از مردم درخواست کرد کرونا را جدی بگیرد و در خانه بماند و هشدار داد که اگر این کار نگردد و این بیماری شیوع پیدا کند، ممکن است به یک فاجعه دردناک ختم گردد.

علی نصیریان: غفلت کنیم کرونا به فاجعه میلیونی تبدیل می گردد

به گزارش خبرنگاران، برنامه به خانه برمی گردیم شبکه تهران که در روزهای اخیر دقایقی از آنتن خود را به پویش مشاهنر و گفت وگو با هنرمندانی که با ماندن در خانه و همراهی با مردم، به این پویش پیوسته اند، اختصاص داده است، عصر سه شنبه (20 فروردین ماه) و در نوبت دوم، به گفت وگو با پرویز پورحسینی و مجید مظفری ـ دو تن از بازیگران تلویزیون ـ می پردازد.

در نوبت نخست از این برنامه هم با حضور فاضل جمشیدی (خواننده) در استودیو، با علی نصیریان، ایرج راد، داوود گنجه ای (سه تن از هنرمندان قدیمی عرصه نمایش و موسیقی) گفت وگو شد و این هنرمندان مطالبی را درباره لزوم مبارزه با کرونا و ماندن در خانه خطاب به مردم بیان نمودند.

پویش مشاهنر همزمان با افزایش شیوع ویروس کرونا در کشور شروع شد و جمعی از هنرمندان رشته های مختلف گفتند که برای مردمی که شرایط قرنطینه خانگی و سختی احتیاط در برابر شیوع ویروس کرونا را تحمل می نمایند، به فراوری و انتشار عام آثار هنری می پردازند.

علی نصیریان که از جمله اعضای این پویش است، روز یکشنبه (17 فروردین ماه) در تماسی تلفنی با برنامه به خانه برمی گردیم، از حال و هوای این روزهای خود سخن گفت و یادآور شد: این روزها در خانه هستم و قرنطینه را رعایت می کنم. از مردم نیز درخواست می کنم رعایت نمایند که اگر این کار نگردد و این بیماری شیوع پیدا کند، ممکن است به یک فاجعه دردناک ختم گردد.

او ادامه داد: بنابراین مردم همان گونه که تا به حال همکاری نموده اند باید توصیه های وزارت بهداشت را رعایت نمایند. بیرون آمدن و حضور در مجامع عمومی جز شیوع بیشتر این ویروس، هیچ عایدی دیگری نخواهد داشت. الان تمام کارهای ما نیز خوابیده است، کسی کار نمی کند، همه در منازل هستند و سعی می نمایند با کتاب و کارهای دیگر خودشان را مشغول نمایند.

این هنرمند پیشکسوت همچنین گفت: البته بعضی از مردم هستتد که نان شبشان به مزد روز آنها بستگی دارد. این افراد باید به هر طریق ممکن از نظر بهداشتی و اقتصادی حمایت شوند. از مردم خواهش می کنم که کرونا را جدی بگیرند، پیش از آنکه به یک فاجعه عظیم مرگ چند میلیونی ختم گردد. باید رعایت کنیم، جلوی اشاعه این ویروس را بگیریم و خودمان را در منازل محبوس کنیم تا یا این جریان تمام و یا دارویی برای آن پیدا گردد.

همچنین ایرج راد، هنرمند پیشکسوت تئاتر و یکی دیگر از اعضای پویش مشاهنر نیز در ارتباط تلفنی با این برنامه، اظهار کرد: این کمپین توسط هنرمندانی که به نوعی دوست داشتند در مسائل خاصی همچون ویروس کرونا مشارکت داشته باشند، شکل گرفت. ما سعی می کنیم در هر زمینه و موقعیتی آنچه از دستمان برمی آید را انجام دهیم.

او تاکید نمود: لطفا همه هموطنان کرونا را جدی بگیرند. ما در مقابل هم مسوولیم. من مسوول هستم خودم را سالم و در قرنطینه نگه دارم به خاطر اینکه این ویروس را گسترش ندهم. این ویروس جهان گیر است و اکنون همه مردم جهان به این نتیجه رسیده اند که تمام مردم جهان باید دست به دست هم بدهند تا بتوانند سلامت و در کنار همدیگر با مهر، محبت و عشق زندگی نمایند. ما در مقابل همدیگر مسوول هستیم و با این احساس مسوولیت است که می توانیم کاری انجام دهیم و اگر این احساس مسوولیت را نداشته باشیم در جهانی تنهایی خواهیم بود. امیدوارم روزی برسد که تمام مردم جهان بتوانند محبت آمیز، با صلح و عشق و سلامتی زندگی نمایند.

داوود گنجه ای، هنرمند باسابقه عرصه موسیقی نیز در سخنانی، گفت: ما برای علم و جان مردم ارزش قائل هستیم و از همان روزی که وزیر بهداشت گفت که در خانه بمانیم، در منزل ماندیم تا این زنجیره قطع گردد و این ویروس از کشور ما و از همه جهان خارج گردد.

او همچنین با تشکر از کادر درمانی کشور، بیان نمود: باید از کادر پزشکی جان برکف که در جبهه حق علیه باطل می جنگند سپاسگزاری کرد. امیدوارم سلامت باشند و ما قدر آنها را با ساز و ساز دلمان بسیار می دانیم.

گنجه ای همچنین در پاسخ به دعوت مجری برای حضور در این برنامه و زدن ساز، گفت: ان شاءالله اگر تلویزیون تصمیم بگیرد تصویر من را نشان بدهد، من حاضرم بیایم ساز بزنم تا مردم عزیزمان لذت ببرند.

برنامه تلویزیونی به خانه برمی گردیم عصرها ساعت 17 از شبکه پنج سیما راهی آنتن می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 1293

به "علی نصیریان: غفلت کنیم کرونا به فاجعه میلیونی تبدیل می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علی نصیریان: غفلت کنیم کرونا به فاجعه میلیونی تبدیل می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید