عامل 60 درصد تصادفات جاده ای یزد خواب آلودگی و خستگی است

به گزارش سبزوار امروز، سرهنگ محمدرضا قانع، صبح امروز در جلسه ای با مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان یزد اظهار داشت: کویری و یکنواخت بودن جاده ها در استان یزد سبب شده رانندگان در طول مسیر دچار خواب آلودگی و خستگی شوند و این امر عامل 60 درصد تصادفات جاده ای است.

عامل 60 درصد تصادفات جاده ای یزد خواب آلودگی و خستگی است

وی بیان کرد: در چند سال گذشته اقدامات خوبی برای کاهش تصادفات در جاده های استان یزد انجام شد که از جمله آنها می توان به شناسایی مقاطع حادثه خیز در استان اشاره کرد.

قانع افزود: با بررسی های انجام شده، 154 نقطه در جاده های شهری و روستایی به تهران معرفی شد و 39 مورد تایید شد که برای آشکار سازی این نقاط اقدام شد.

رئیس پلیس راه استان یزد عنوان کرد: بحث استراحتگاه بین راهی نیز مورد بررسی قرار گرفت زیرا معتقدیم احداث استراحتگاه بین راهی به طور قطع در کاهش تصادفات اثرگذار خواهد بود.

وی ادامه داد: 20 مورد سایبان پلیس نیز در جاده های استان جانمایی و نصب شد و گرچه هزینه هایی در بر داشت اما اقدام بسیار خوبی بود و اگر زیر سایبان‌ها نیز ساماندهی و از حالت خاکی خارج شود، به نحو بهتری مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

قانع در مورد آمار تصادفات استان یزد نیز عنوان کرد: استان یزد از سال 90 تا 95 هر سال مواجه با کاهش تصادفات مواجه بود اما در سال 96 آمار به یکباره افزایش یافت و حتی از سال 90 نیز بیشتر شد به نحوی که پارسال 176 نفر در جاده های استان کشته شدند در حالی که در سال 90 این آمار 154 نفر بود.

منبع: mehrnews.com
انتشار: 26 مرداد 1397 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 15

به "عامل 60 درصد تصادفات جاده ای یزد خواب آلودگی و خستگی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عامل 60 درصد تصادفات جاده ای یزد خواب آلودگی و خستگی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید