معاون فرماندار سبزوار از صدور 3229 پروانه مسکن مهر در فاز اول خبر داد

به گزارش سبزوار امروز، معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار سبزوار از صدور 3229 پروانه مسکن مهر در فاز اول خبر داد و پیشرفت فیزیکی این طرح را در شهرستان مناسب ارزیابی کرد.

معاون فرماندار سبزوار از صدور 3229 پروانه مسکن مهر در فاز اول خبر داد

محمد کلاته در جلسه بررسی مشکلات مسکن مهر شهرستان به اتمام پی2558 واحد، در حال اجرای پی 171 واحد و در حال اجرای اسکلت 631 واحد اشاره کرد و افزود: همچنین 803 واحد اسکلت، 158 واحد سقف و 30 واحد سفت کاری اجرا شده است. وی ادامه داد: این عملیات توسط 34 شرکت در دو سایت 38 هکتار و 4 هکتار در حال اجراست. وی با بیان اینکه این طرح در سبزوار نسبت به استان و برخی از شهرستان های کشور از پیشرفت خوبی برخوردار است، خطاب به مسوولان خاطر نشان کرد: وظیفه همه رفع مشکلات و موانع این طرح عظیم و ملی است چرا که این طرح یکی از طرح های خوب دولت نهم در راستای برطرف کردن چالش های بخش مسکن است.

مدیر عامل اتحادیه مسکن مهر سبزوار نیز در این جلسه انجام نشدن بحث زیرساختی مسکن مهر، جذب نشدن یک سوم اعتبارات شرکت های خدماتی، دوبانده کردن مسیر توحید شهر، کمربندی غرب توحید شهر جهت رفع مشکل فاضلاب را از چالش های اساسی در این خصوص عنوان کرد. سید حسین برغمدی با بیان اینکه با توجه به انجام یکسری هماهنگی ها با شرکت گاز، متاسفانه تاکنون هیچ اقدامی صورت نگرفته است، در خصوص فضاهای آموزشی، بهداشتی و ورزشی، گفت: این فضاها باید همراه با ساخت و ساز صورت پذیرد که هنوز کاری انجام نشده است.

وی خواستار پرداخت تسهیلات بانکی طبق پیشرفت فیزیکی طرح شد و با اشاره به مشکل موجود در این خصوص اظهار داشت: نحوه پرداخت مراحل بعدی تسهیلات به گونه ای است که شرکت ها نمی توانند طبق برنامه زمانبندی کار خود را ادامه بدهند.

همچنین مسوول حوزه عمران فرمانداری سبزوار در خصوص یک سوم سهم استانداری جهت مسکن مهر به قول مساعد استاندار برای تخصیص اعتبار در سال جاری اشاره کرد.

مجید کریمی خواست تا به شرکت های تعاونی که هنوز فعالیت خود را اغاز نکرده اند، تذکرات لازم داده شود و در صورت عدم فعالیت در راستای منحل کردن آنان اقدام شود.

در ادامه علی اکبر روشن، رییس مسکن و شهرسازی شهرستان سبزوار با اشاره به مصوبه و نامه هیات وزیر مبنی بر موظف بودن دستگاه های مربوطه در خصوص ایجاد فضاهای آموزشی، ورزشی و فرهنگی از دستگاه های مربوطه خواست تا به این نهاد مراجعه کند تا زمین لازم در اختیار آنان قرار داده شود.

انتشار: 27 اسفند 1391 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 259

به "معاون فرماندار سبزوار از صدور 3229 پروانه مسکن مهر در فاز اول خبر داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معاون فرماندار سبزوار از صدور 3229 پروانه مسکن مهر در فاز اول خبر داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید