شجاعت مسعود، سودای مربیگری کار دست کاپیتان می دهد؟

به گزارش سبزوار امروز، مسعود شجاعی با قبول راهنمایی موقت تراکتور، قدم در عرصه جدیدی گذاشته و هنوز معین نیست او این موقعیت را حفظ خواهد نمود یا خیر.

شجاعت مسعود، سودای مربیگری کار دست کاپیتان می دهد؟

به گزارش خبرنگاران، بعد از رفت و آمدهای مختلف و کنار گذاشتن مربیان کوچک و عظیم، محمدرضا زنوزی با برکناری منصوریان، دست به دامن مسعود شجاعی شد تا کاپیتان سابق تیم ملی و کنونی تراکتور، به طور موقت عهده دار مسئولیت فنی تراکتورسازان گردد.

پذیرش این خواسته از سوی مسعود شجاعی، با ابهاماتی روبرو است و هنوز معین نیست که عنوان موقت منوط به نتایج شجاعی در کسوت سرمربی - بازیکن است یا او با هر نتیجه ای، جای خود را به یک سرمربی جدید خواهد داد؟

در حال حاضر مسعود شجاعی با سابقه طولانی در تیم ملی و تیم های اروپایی، با قبول سمت سرمربیگری تراکتور در هفته ششم لیگ برتر، تبدیل به بازیکن - مربی شده و در زمره چهره های سرشناسی مانند علی دایی، رسول خطیبی، سیدمهدی رحمتی و ... قرار گرفته که در مقطعی این عنوان را به صورت مشترک در اختیار داشتند.

اگر او سودای مربیگری در تیمی عظیم و پرمهره را داشته باشد، قطعا راهنمایی تراکتور برای شجاعی یک جهش عظیم به شمار می رود. به خصوص که او مدت هاست در این تیم بازی می نماید و چم و خم کار آشناست و اگر در بازی های آینده به عنوان مربی - بازیکن نتایج خوبی را کسب کند، تبدیل شرایط او از موقت به قطعی، برای زنوزی کار دشواری نیست.

نکته نگران کننده نبود ضمانت روی نیمکت تراکتور است چرا که بهترین مربیان هم با نتایج مختلف از چشم زنوزی افتاده اند و در نتیجه بعد از گذشت چند هفته تا چند ماه، شغل خود را از دست دادند.

در واقع اگر شجاعی در پنج بازی آینده تیمش را به پیروزی هم برساند و فرایند ناکامی های او با تراکتور آغاز گردد، برکناری او برای زنوزی کار دشواری نیست و در این صورت موقعیت فعلی او یعنی هافبک و کاپیتان تراکتور هم با تهدید روبرو می گردد.

سال گذشته وریا غفوری در غیاب آندره آ استراماچونی و دستیارانش در استقلال، در دو ملاقات عهده دار مسئولیت فنی این تیم بود اما او سودای مربیگری نداشت و استقلال هم جایی نبود که راهنمایی آن به یک بازیکن واگذار گردد. چنین شرایطی برای مسعود شجاعی هم رقم خورده است اما تفاوت او با غفوری، قرار دریافت در سال های پایانی فوتبال است و شاید همین موضوع او را برای آغاز دوره مربیگری از تراکتور وسوسه کند.

شاید شبیه ترین حالت به شجاعی، آغاز دوران مربیگری علی دایی باشد که در سال 86 و با جدایی مربی خارجی سایپا، او امور تیم را در اختیار گرفت و توانست به عنوان مربی - بازیکن، اولین و تنها قهرمانی فوتبال ایران را با این عنوان کسب کند و لیگ را به سلطه خود در آورد ولی دایی بعد از آن اتفاق، هرگز طعم قهرمانی در لیگ برتر را نچشید.

با توجه به خلق و خوی شجاعی در سالیان گذشته، انتظار می رود کاپیتان سابق تیم ملی با شرایط نه چندان پایدار روی نیمکت تراکتور - که متاثر از تصمیمات لحظه ای زنوزی است - موقعیت خود را از حالت موقت به قطعی ارتقا ندهد و فعلا پا در عرصه مربیگری نگذارد اما هیچ چیزی در فوتبال قابل پیش بینی نیست و شاید شجاعی یکی از شگفتی ها را رقم بزند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 بهمن 1399 بروزرسانی: 4 بهمن 1399 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 1768

به "شجاعت مسعود، سودای مربیگری کار دست کاپیتان می دهد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شجاعت مسعود، سودای مربیگری کار دست کاپیتان می دهد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید