خبرهای مهم دولت درباره پرداخت حقوق و اولین بسته حمایتی کرونا

به گزارش سبزوار امروز، رئیس سازمان برنامه و بودجه از آغاز پرداخت حقوق اسفند ماه کارکنان دولت خبر داد.

خبرهای مهم دولت درباره پرداخت حقوق و اولین بسته حمایتی کرونا

به گزارش ایسنا، محمد باقر نوبخت که در شبکه خبر سیما صحبت می کرد گفت واریز حقوق اسفند آغاز شده و دولت حدود 24 هزار میلیارد تومان بابت این حقوق واریز می کند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به شرایط درآمدی و انتقاد نسبت به وضع مالیات گفت: اگر کسی درآمدی نداشته باشد که مالیات نمی دهد اما به هر حال مالیات یکی از منابع درآمدی دولت است و باید بتواند در کنار سایر بخش های درآمدی از جمله نفت و اوراق درآمد کسب کند وگرنه چگونه باید هزینه ها را تامین کند، مگر می شود حقوق پرداخت نکرد؟ بله اگر درآمدها کسب نشود در خزانه منابع کافی برای پرداخت حقوق هم وجود نخواهد داشت.

  • 1610میلیارد تومان برای کرونا تا کنون پرداخت شده است

وی همچنین از پرداخت های اجرا شده برای کرونا به وزارت بهداشت اشاره کرد و گفت: از یک ماه گذشته تا کنون 1610 میلیارد تومان به وزارت بهداشت صرفا برای کرونا پرداخت شده که جدا از ردیف های بودجه این وزارتخانه است.

نوبخت توضیح داد: از پرداختی اجرا شده بابت کرونا، 530 میلیارد تومان به ستاد ملی مبارزه با کرونا به عنوان تنخواه و 400 میلیارد تومان دیگر نیز به همین ستاد برای تهران بوده است.

وی افزود: مابقی پرداختی نیز به تعدای از دانشگاه ها که بیمارستان های تکمیل شده داشتند اما تجهیزات آنها کامل نبود اختصاص پیدا کرده است.

  • اولین بسته حمایتی کرونا سه شنبه واریز می شود

بر اساس این گزارش، طبق برنامه اعلامی دولت قرار بود که در قالب بسته حمایتی کمک نقدی برای جبران آسیب ناشی از کرونا اختصاص پیدا کند که پیش بینی شد بین 200 تا 600 هزار تومان به تناسب اعضای خانوار واریز شود.

نوبخت اعلام کرد که این کمک سه شنبه شب (27 اسفند) به حساب سرپرستان خانوار واریز می شود.

طبق اعلام قبلی، پرداختی برای خانوار تک نفره 200 هزار تومان، دو نفره 300 هزار تومان، سه نفره 400 هزار تومان، چهار نفره 500 هزار و پنج نفره و بالاتر 600 هزار تومان بوده که قرار است پرداخت این کمک بلاعوض طی هفته جاری انجام شود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 14 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 1235

به "خبرهای مهم دولت درباره پرداخت حقوق و اولین بسته حمایتی کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرهای مهم دولت درباره پرداخت حقوق و اولین بسته حمایتی کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید