خبرنگاران 4511 واحد مسکونی در کهگیلویه و بویراحمد در حال ساخت است

به گزارش سبزوار امروز، گچساران- خبرنگاران - مدیرکل بنیاد مسکن کهگیلویه وبویراحمد گفت:چهار هزار و 511 واحد مسکونی در قالب مسکن محرومان و اقدام ملی در این استان در دست احداث است.

خبرنگاران 4511 واحد مسکونی در کهگیلویه و بویراحمد در حال ساخت است

جهت دریافت خدمات درب ضد سرقت با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین درب ضد سرقت ایرانی و خارجی میباشد.

حسین جنتی روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از فرایند اجرای طرح اقدام ملی در گچساران در گفت و گو با خبرنگار گفت: سه هزار و 500 واحد مسکونی مسکن محرومان و یکهزار و 11 واحد مسکونی اقدام ملی کهگیلویه و بویراحمد در دست ساخت است.

وی تاکیدکرد:طرح مسکن محرومان در روستاهای کم برخوردار و برای خانوارهای بدون مسکن مناسب اجرا می گردد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کهگیلویه و بویراحمد در تشریح طرح مسکن محرومان گفت: در این طرح احداث خانه هایی به مساحت 60 متر مربع با 40 میلیون تسهیلات قرض الحسنه بلندمدت (15ساله) و 25 میلیون تومان یاری بلاعوض پرداخت می گردد.

وی طرح اقدام ملی مسکن را از دیگر اولویت های این اداره متولی دانست و مطرح کرد:عملیات خاک برداری، حمل مصالح، آماده سازی معابر، خیابان کشی و احداث معابر این طرح در حال اجراست.

جنتی با بیان اینکه رونق احداث مسکن باعث ایجاد تحرک در سایر بخش های اقتصادی می گردد،ابراز داشت: تسریع در فرایند اجرایی8 پروژه های مسکن شهری و روستایی در استان لازم است.

جنتی با اشاره به اینکه، تأمین زمین و منابع اقتصادی مهم ترین ضرورت های تحقق برنامه اقدام ملی و مسکن روستائیان است گفت: یکی از موانع تسریع فرایند تأمین مسکن تملک اراضی است.

وی ابراز امیدواری کرد: با مساعدت مسئولان استانی و برای شتاب بخشی یه این طرح ها ، معارض های موجود برطرف گردد.

جنتی گفت: تفکیک و واگذاری اراضی ملی تحویلی به بنیاد مسکن بنا به تقاضا افراد در روستا، نظارت بر ساخت و ساز به منظور مقاوم سازی، صدور اسناد شهری و روستایی، شناسایی اراضی ملی حریم در مجاورت روستا در صورت عدم اراضی ملی داخلی در محدوده طرح هادی بنا به تقاضا افراد و اعلام احتیاج و الحاق طرح به آن در مراحل قانونی از برنامه های رونق مسکن و ارتقای محیط پیرامونی در روستاهاست.

وی گفت: توجه به عمران و آبادانی روستاهای استان مورد توجه دولت است که این امر منجر به پیشگیری از مهاجرت روستائیان به شهرها می گردد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کهگیلویه و بویراحمد همچنین از در دست ساخت بودن 40 واحد مسکونی در روستاهای سربیشه و اسلام آباد از توابع گچساران اطلاع داد.

جنتی اضافه نمود:عملیات اجرایی این طرح در زمینی به مساحت هفت هزار متر مربع در سال 1398 شروع شده و براساس برنامه ریزی صورت گرفته این واحدهای مسکونی تا خاتمه امسال تکمیل می گردد.

سربیشه روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان گچساران است.

این روستا در دهستان امامزاده جعفر قرار گرفته است و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال1395 دارای 1275 نفر جمعیت بوده است.

اسلام آباد پرجمعیت ترین روستای دهستان لیشتر و مرکز دهستان لیشتر و براساس سرشماری سال 1395 دارای172 خانوار با 746 نفر جمعیت است.

کهگیلویه و بویراحمد دارای حدود یکهزار و 700 روستاست.

45درصد از جمعیت 723هزار نفری کهگیلویه و بویراحمد در روستاها سکونت دارند.

منبع: ایرنا
انتشار: 22 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 1384

به "خبرنگاران 4511 واحد مسکونی در کهگیلویه و بویراحمد در حال ساخت است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 4511 واحد مسکونی در کهگیلویه و بویراحمد در حال ساخت است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید