خبرنگاران سه تیم برای شناسایی بیماران مبتلا به ویروس کرونا در روستاهای باشت فعالیت می نماید

به گزارش سبزوار امروز، گچساران - خبرنگاران - سرپرست شبکه بهداشت و درمان باشت گفت: سه تیم متشکل از 15 نفر برای شناسایی بیماران مبتلا به ویروس کرونا در روستاهای این شهرستان فعالیت می نماید.

خبرنگاران سه تیم برای شناسایی بیماران مبتلا به ویروس کرونا در روستاهای باشت فعالیت می نماید

رضا احمدی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار سبزوار امروز گفت: این تیم ها در قالب پزشک،ماما،پرستار و خدمه به مناطق روستایی اعزام و پس از شناسایی افراد دارای علائم مشکوک از آنان نمونه گیری و برای ارزیابی دقیق به آزمایشگاه ها ارسال می گردد.

وی تاکید نمود: اعزام این تیم ها به روستاها گام بلندی به سوی شناسایی به موقع بیماران مبتلا به ویروس کرونا در مناطق دور دست این شهرستان است.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان باشت ابراز داشت: شناسایی به موقع بیماران مبتلا به ویروس کرونا ضمن پیشگیری از سرایت به افراد دیگر نقش مهمی در بهبود بیماران قبل از ظاهر شدن علائم حاد دارد.

وی همچنین از انجام 20 هزار مورد تب سنجی در ورودی شهر باشت و ایستگاه غربالگری واقع در نزدیکی پل بریم در این شهرستان اطلاع داد.

وی با اشاره به افزایش تعداد بیماران مبتلا به ویروس کرونا در این شهرستان در شبانه روز گذشته گفت: مهار ویروس کرونا احتیاجمند تدوام همراهی مردم است.

احمدی با یادآوری برگزاری یک آیین جشن تولد با حضور جمع زیادی مهمان در باشت گفت: برپایی مهمانی و دورهمی در این شرایط همه گیری ویروس کرونا و احتمال سرایت تهدیدی جدی برای سلامت مردم است.

وی عنوان نمود: هر چند بازار شهر باشت تعطیل است اما همچنان تردد خودروها در خیابان ها زیاد است و این زنگ خطری برای افزایش ابتلا به ویروس کرونا در این شهرستان است.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان باشت با بیان اینکه ویروس کرونا یک همه گیری جهانی است که باعث جان باختن هزاران نفر در جهان شده است توضیح داد: شهروندان مسئولیت پذیر با ادامه همراهی با طرح فاصله گیری اجتماعی در مبارزه با این ویروس سهیم شوند.

احمدی عنوان نمود: گروه های پرخطر مانند سالمندان،افراد دارای بیماری زمینه ای در معرض بیشترین تهدید جانی از این ویروس هستند که احتیاج است که مراقبت بیشتری از آنان صورت گیرد.

شهرستان22 هزار نفری باشت در جنوب شرقی کهگیلویه و بویراحمد 12 هزار نفر جمعیت روستایی دارد.

منبع: ایرنا
انتشار: 2 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 1280

به "خبرنگاران سه تیم برای شناسایی بیماران مبتلا به ویروس کرونا در روستاهای باشت فعالیت می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران سه تیم برای شناسایی بیماران مبتلا به ویروس کرونا در روستاهای باشت فعالیت می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید