خبرنگاران زنان سرپرست خانوار البرز سهم خود را ادا کردند

به گزارش سبزوار امروز، کرج - خبرنگاران - مدیر موسسه سفیران الفبای مهربانی البرز گفت: زنان سرپرست خانوار این موسسه با دوختن ماسک های بهداشتی به صورت رایگان همراه مردم برای مبارزه با بیماری ویروسی کرونا شدند.

خبرنگاران زنان سرپرست خانوار البرز سهم خود را ادا کردند

الناز باقری روز دوشنبه در گفت و گو با سبزوار امروز افزود: این زنان با تولید هشت هزار ماسک بهداشتی و توزیع رایگان چهار هزار ماسک در سطح مناطق مختلف شهری مردم را در مبارزه با بیماری ویروسی کرونا همراهی کردند.

وی ادامه داد: علاوه بر این اقدام این موسسه با توزیع یک هزار و 100 پک لوازم بهداشتی شامل ماسک ، الکل ، مواد شوینده ، دستکش و دستمال کاغذی بین خانواده های نیازمند و بچه ها کار در خیابان با ابزار های بهداشتی به جنگ با ویروس کرونا رفته است.

باقری گفت: توزیع 100 پک بهداشتی شامل لباس های ایزوله و بسته غذایی میان وعده بین پرستاران بیمارستان های کرج از دیگر اقدامات اجرا شده برای همراهی با سفید پوشان مبارزه با بیماری ویروسی کرونا بوده است.

وی افزود: توزیع 500 بسته غذایی شامل برنج ، مرغ ،ماکارونی ،حبوبات و رب گوجه بین خانواده های نیازمند زیر پوشش موسسه سفیران الفبای مهربانی ازدیگر اقدامات اجرا شده از زمان ورود میهمان ناخوانده کرونا برای همراهی با افراد بی بضاعت در مبارزه با این ویروس بوده است.

باقری گفت: همچنین اعضای این موسسه با حضور در بیمارستان کوثر برای خدا قوت به پرستاران و کادر درمانی به اجرای برنامه های مفرح و شاد پرداختند

موسسه سفیران الفبای مهربانی با مجوز رسمی از وزارت ورزش و جوانان به مدت پنج سال است که فعالیت خود را آغاز کرده و پیش از ورود بیماری ویروسی کرونا با طبخ غذا لبخند را بر لبان بچه ها کار مینشاند با ورود ویروس کرونا به ایران به دلیل ضرورت توجه به مسایل بهداشتی طبخ غذا را متوقف و فعالیت خود را در فاز دیگری ادامه داد.

موسسه سفیران الفبای مهربانی یک هزار و 157 عضو داوطلب برای خدمات دهی در امور اجتماعی و فرهنگی دارد.

از ابتدای شیوع بیماری کرونا تا به امروز یک هزار و 170 بیمار مشکوک و کرونایی در بیمارستان های استان البرز بستری شده اند و شمار جانباختگان این استان به 110 نفر رسیده است.

ویروس کرونا ، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد تا کنون به بیش از 150 کشور سرایت کرده و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته است تا شرایط فوق العاده اعلام کند.

منبع: ایرنا
انتشار: 14 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 14 اردیبهشت 1399 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 1236

به "خبرنگاران زنان سرپرست خانوار البرز سهم خود را ادا کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران زنان سرپرست خانوار البرز سهم خود را ادا کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید