حملات موشکی و توپخانه ای عربستان به صعده

عربستان در پی پیشنهاد انصارالله یمن درباره توقف جنگ و درگیری میان دو طرف، مناطق مسکونی استان صعده واقع در شمال یمن را هدف حملات موشکی وتوپخانه ای خود قرار داد.

حملات موشکی و توپخانه ای عربستان به صعده

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، یگان موشکی و توپخانه ای عربستان سعودی دوشنبه شب به مناطق پرجمعیت شهرستان مرزی منبه واقع در شمال یمن حمله کردند.

منابع خبری یمن گزارش دادند که نظامیان سعودی همچنین روستاهای توابع شهرستان منبه را هدف حملات موشکی و توپخانه ای خود قرار دادند.

جنگنده های ائتلاف سعودی بامداد روز دوشنبه نیز به مسجدی در استان عمران یمن واقع در شمال غرب صنعا حمله کردند که در نتیجه آن، هفت عضو یک خانواده کشته شدند.همچنین در پی حمله ائتلاف سعودی به منطقه العادی در شهرستان حرف سفیان استان عمران دو یمنی دیگر کشته شدند(جزئیات بیشتر).

این حملات در حالی صورت می گیرد که مهدی المشاط رئیس شورای عالی سیاسی یمن اخیرا پیشنهاد توقف مشروط عملیات های ارتش یمن علیه مواضع سعودی را عنوان کرد و گفت، امیدوار است ائتلاف نیز به حملات خود خاتمه دهد.

سخنگوی جنبش انصارالله در پی حملات تازه عربستان به مناطق مختلف یمن گفت که ائتلاف سعودی تحت حمایت آمریکا و انگلیس بر ادامه جنگ و محاصره ظالمانه علیه یمن اصرار دارد(جزئیات بیشتر).

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 8 آبان 1398 بروزرسانی: 8 آبان 1398 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 800

به "حملات موشکی و توپخانه ای عربستان به صعده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حملات موشکی و توپخانه ای عربستان به صعده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید