تمهیدات بانک مرکزی برای کاهش مراجعه حضوری مردم به شعب؛ افزایش سقف انتقال کارت به کارت

به گزارش سبزوار امروز، خبرنگاران: بانک مرکزی در راستای مدیریت، کنترل و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، اقدامات لازم برای تسهیل استفاده هم میهنان از درگاه های غیر حضوری و کاهش مراجعات حضوری مردم به شعب و دستگاه های خودپرداز را به صورت موقت پیش بینی و به شبکه بانکی ابلاغ کرد.

تمهیدات بانک مرکزی برای کاهش مراجعه حضوری مردم به شعب؛ افزایش سقف انتقال کارت به کارت

جهت دریافت خدمات اجرای معنی روف گاردن با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. روف گاردن و بام سبز با بهترین قیمت و بهترین کیفیت را از ما بخواهید.

به گزارش سبزوار امروز به نقل از ایسنا، بر این اساس بخشنامه بانک مرکزی برای بانکها به توضیح زیر است:

1- سقف مجاز انتقال وجه کارت به کارت (شتابی و درون بانکی) به وسیله درگاه های اینترنتی و خودپردازها از مبلغ 30 میلیون ریال در هر شبانه روز از مبداء هر کارت به 50 میلیون ریال افزایش یافت. گفتنی است میزان کارمزد انتقال وجه بیش از 30 میلیون ریال برابر با همان کارمزد انتقال وجه 30 میلیون ریالی است.

2- سقف مجاز انتقال وجه کارت به کارت به وسیله پرداخت سازها از 10 میلیون ریال به 30 میلیون ریال با حصول اطمینان از انطباق شماره ملی دارنده کارت و شماره ملی دارنده سیم کارت انجام دهنده تراکنش قابل افزایش است. با توجه به خطرات ناشی از سوء استفاده های احتمالی در صورت عدم اعمال کنترل فوق، افزایش سقف انتقال وجه مجاز نیست.

3- امکان تمدید تاریخ انقضای کارت های بانکی بدون احتیاج به مراجعه حضوری مشتری به مدت سه ماه از تاریخ انقضاء بلامانع است. لازم است اقدامات لازم برای احراز هویت غیرحضوری و اطلاع رسانی به مشتریان صورت می گیرد.

4- طبق روال سال های گذشته و به منظور کاهش مراجعه مردم به شعب و دستگاه های خودپرداز افزایش سقف برداشت نقدی درون بانکی از 2 میلیون ریال به 5 میلیون ریال بلامانع است. گفتنی است این اقدام در راستای کاهش مراجعه مشتریان به شعبه صورت می گیرد و علی رغم ایجاد امکان فوق ضروری اس اطلاع رسانی مناسب در راستای کاهش استفاده از اسکناس به مشتریان صورت پذیرد.

5. تعداد کوشش های متوالی ناموفق رمز دوم درهر شبانه روز به پنج بار افزایش یابد.

رعایت مفاد این بخشنامه تا اطلاع ثانوی لازم الاجرا بوده و بازگشت به شرایط عادی با ابلاغ این بانک صورت خواهد پذیرفت.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 25 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 1149

به "تمهیدات بانک مرکزی برای کاهش مراجعه حضوری مردم به شعب؛ افزایش سقف انتقال کارت به کارت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمهیدات بانک مرکزی برای کاهش مراجعه حضوری مردم به شعب؛ افزایش سقف انتقال کارت به کارت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید