تعویق سفر وزیر امور خارجه روسیه به ازبکستان

به گزارش سبزوار امروز، وزارت خارجه ازبکستان از تعویق سفر وزیر امور خارجه روسیه به این کشور اطلاع داد.

تعویق سفر وزیر امور خارجه روسیه به ازبکستان

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید.

به گزارش خبرنگار سبزوار امروز در تاشکند ، سفر سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه که قرار بود در تاریخ 12 تا 13 ژانویه امسال به تاشکند صورت گیرد به دلائل نامعلوم به تعویق افتاد.

عبدالعزیز کامل اف وزیر امور خارجه ازبکستان بر همین اساس در یک گفت وگوی تلفنی با همتای روسی خود مسایل دوجانبه و بین المللی را مورد آنالیز قرار دادند.

با توجه به بعضی تغییرات در برنامه های بین المللی، طرفین در خصوص انتقال تاریخ سفر رسمی وزیر امور خارجه روسیه به تاشکند از روز های 12 و 13 ژانویه به روزهای 15 و 16 ژانویه توافق کردند.

برنامه های اصلی سفر سرگئی لاوروف که پیشتر هماهنگ شده است همچنان بدون تغییر می ماند.

طبق برنامه وزیر امور خارجه روسیه با مقامات وزارت امور خارجه ازبکستان دیدارهای دوجانبه انجام و از شعبه دانشگاه دولتی ارتباطات بین المللی مسکو و دانشگاه اقتصاد جهانی و دیپلماسی بین المللی بازدید می نماید.

در چهارچوب مذاکرات قریب الوقوع مسایل همکاری های دوجانبه در زمینه های سیاسی، مالی و بازرگانی، فرهنگی و انسانی آنالیز می گردد.

همچنین برنامه ریزی می گردد برنامه همکاری های متقابل بین وزارتخانه های امور خارجه دو کشور برای سال های 2020 و 2021 میلادی امضا گردد.

روسیه یکی از بزرگ ترین همکاران مالی و بازرگانی ازبکستان می باشد.

در حال حاضر در ازبکستان بیش از 961 واحد شرکت مشترک از جمله 810 شرکت مشترک و 151 شرکت با صد درصد سرمایه گذاری های سرمایه گذاران روسیه فعالیت می نمایند. در ازبکستان نمایندگی 64 شرکت روسیه به ثبت رسیده است.

در روسیه نیز بیش از 560 شرکت مشترک با سرمایه گذاری های سرمایه گذاران ازبکی در زمینه های مختلف فعالیت می نمایند.

مبادلات بازرگانی این دو کشور در 10 ماه سال 2018 میلادی در سطح 3 میلیارد و 500 میلیون دلار قرار گرفته است که نسبت به مدت مشابه سال 2017 میلادی 26.3 درصد بیشتر می باشد.

روسیه استقلال این کشور را در تاریخ 20 مارس سال 1992 میلادی به رسمیت شناخته و در همین روز بین این 2 کشور روابط دیپلماتیک برقرار شده است.

انتهای پیغام/.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 16 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 1044

به "تعویق سفر وزیر امور خارجه روسیه به ازبکستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعویق سفر وزیر امور خارجه روسیه به ازبکستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید