بریتانیا: اظهارنامه سیاسی برگزیت به معنای توافق با اتحادیه اروپا نیست

به گزارش سبزوار امروز، اظهارنامه سیاسی یک پیمان نیست، اختلاف نظر در تعبیرها نزد هر دو طرف وجود خواهد داشت و نکته ای که ما در چند روز گذشته بر آن تأکید نموده ایم این است که اتحادیه اروپا نمی تواند در تعبیر کردن ها داوری کند.

بریتانیا: اظهارنامه سیاسی برگزیت به معنای توافق با اتحادیه اروپا نیست

با ما سفر کنید و با تور دور اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

بریتانیا روز سه شنبه اعلام نمود اظهارنامه سیاسی برگزیت که لندن بر سر آن با اتحادیه اروپا توافق نموده است یک پیمان نیست و بنابراین اختلاف تفسیر و تعبیرهای مختلف از آن وجود دارد و اتحادیه اروپا نمی تواند آن را مبنای خود قرار دهد.

به گزارش سبزوار امروز به نقل از یورونیوز، بریتانیا و اتحادیه اروپا در اکتبر سال 2019 بر سر اظهارنامه سیاسی 31 صفحه ای که جهت گیری آینده مذاکرات برگزیت را معین می نماید توافق کردند، اظهارنامه ای که به نوشته رویترز برای طرفین الزام آور نیست.

پنی مورداونت، عضو غیرموظف کابینه بوریس جانسون که در جلسات کابینه حق رای دارد، در مجلس بریتانیا خطاب به نمایندگان گفت: اظهارنامه سیاسی یک پیمان نیست، اختلاف نظر در تعبیرها نزد هر دو طرف وجود خواهد داشت و نکته ای که ما در چند روز گذشته بر آن تأکید نموده ایم این است که اتحادیه اروپا نمی تواند در تعبیر کردن ها داوری کند.

خانم مورداونت در پاسخ به سوالی پیرامون حکم دادگاه قانون اساسی آلمان گفت که این حکم تصریح می نماید بریتانیا کشوری مستقل است و به محض این که اتحادیه اروپا این اصل را پذیرفت، پیشرفت در مذاکرات برکسیت و توافق تجارت آزاد محقق شدنی است.

وی در ادامه اضافه کرد دادگاه قانون اساسی آلمان تاکید دارد که ما کشوری مستقل و برابر هستیم و اتحادیه اروپا باید این را بپذیرد و بی تردید تصمیم این دادگاه برای اتحادیه اروپا تبعاتی خواهد داشت که می بایست آن را در نظر بگیرد.

منبع: عصر ایران
انتشار: 16 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 1427

به "بریتانیا: اظهارنامه سیاسی برگزیت به معنای توافق با اتحادیه اروپا نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بریتانیا: اظهارنامه سیاسی برگزیت به معنای توافق با اتحادیه اروپا نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید