برپایی شام غریبان فاطمه زهرا (س) در سبزوار

مراسم شام غریبان شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) همزمان با سراسر کشور در غالب آیین بزرگ یاس نبوی در صحن متبرکه امام زاده شعیب (ع) سبزوار برگزار شد.

برپایی شام غریبان فاطمه زهرا (س) در سبزوار

درابتدای این آیین که با حضور پر شور مردم مومن و ولایتمدار سبزوار برگزار شد، حجت الاسلام و المسلمین ثباتی مقدم به تشریح سیره عملی حضرت زهرا (س) پرداخت و اظهار داشت: حضرت فاطمه (س) همه عمرش را با صداقت زندگی کرد که لقب صدیقه شهیده را گرفته است.

امام جمعه خوشاب سبزوار در این آیین به آثار صداقت در زندگی انسان اشاره کرد و افزود: واژه صداقت و راستگویی یک واژه ارزشی می باشد .

حجت الاسلام والمسلمین رمضانعلی ثباتی مقدم تصریح کرد: مومنین و بندگان صالح خدا هیچگاه با دروغ رابطه ای ندارند.

وی با بیان اینکه یکی از بارزترین صفات مومن صداقت و راستگویی می باشد، اظهار داشت : کسی که راست می گوید در مسیر منطق الهی قرار گرفته و کسی که دروغ بگوید از این مسیر فاصله گرفته است.

امام جمعه خوشاب سبزوار به بیان احادیثی از ائمه در باب صداقت پرداخت و تصریح کرد: امام صادق فرمودند بهترین راه شناخت مومن صداقت و راستگویی او می باشد.

مسئول دفتر آیت ا... وحید خراسانی در مشهد نیز در ادامه ضمن گرامیداشت ایام فاطمیه به جایگاه حضرت زهرا (س) در جهان اشاره کرد و اظهار داشت: عظمت فاطمه زهرا (س) بالاتر از اندیشه بشر است.

حجت الاسلام و المسلمین متشکری گفت: حضرت علی (ع) با آن عظمت و بزرگی که داشت تمام وجود خود را متکی به وجود حضرت زهرا (س) می دانست .

گفتنی است، در ادامه آیین یاس نبوی که با حضور بیش از 3 هزار نفر از مردم مومن و انقلابی سبزوار برگزار شد حاضرین از مداحی مداحان اهل البیت ، تشیع جنازه نمادین حضرت زهرا (س) ،پخش کلیپ و دیگر برنامه ها بهرمند شدند

انتشار: بروزرسانی: 26 اسفند 1397 شناسه مطلب: 255

به "برپایی شام غریبان فاطمه زهرا (س) در سبزوار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برپایی شام غریبان فاطمه زهرا (س) در سبزوار"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید