اولین مذاکرات مصر و ترکیه برای عادی سازی روابط پس از 8 سال

به گزارش سبزوار امروز، قاهره امروز (چهارشنبه) و فردا (پنجشنبه)میزبان اولین نشست مقامات مصر و ترکیه طی 8 سال گذشته است که با حضور شخصیت های عالی رتبه دیپلماتیک و امنیتی دو طرف برگزار می شود.

اولین مذاکرات مصر و ترکیه برای عادی سازی روابط پس از 8 سال

به گزارش خبرنگاران، به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، وزارت خارجه ترکیه خاطرنشان کرد: مذاکرات سیاسی میان مصر و ترکیه امروزو فردا در قاهره به ریاست سادات اونال، معاون وزیر خارجه ترکیه و حمدی سند، معاون وزیر خارجه مصر برگزار خواهد شد.

در این بیانیه آمده است: طی مذاکرات درباره اقداماتی که باید برای عادی سازی روابط میان دو کشور اتخاذ شود، صحبت خواهد شد.

همزمان وزارت خارجه مصر نیز در بیانیه ای خاطرنشان کرد: مذاکرات سیاسی میان مصر و ترکیه با ریاست حمدی سند و سادات اونال پنجم و ششم مه در قاهره برگزار می شود. مذاکرات بر اقدامات ضروری که احتمالا به عادی سازی روابط میان دو کشور منجر شود، متمرکز خواهد بود.

مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه قبلاً اعلام کرده بود که در جلسه قاهره احتمالا در مورد موضوع بازگشت سفیران دو کشور بحث شود.

همزمان منابع ترکیه از سفر سادات اونال به قاهره خبر دادند.این سفر همزمان با سفر وزیران خارجه و دفاع ترکیه به طرابلس ، پایتخت لیبی است که یکی از نقاط اختلاف میان دو کشور می باشد.

فوریه ترکیه ازسرگیری تماس های سیاسی با مصر را خاطرنشان کرد و به رسانه های مصری مخالف در خاک خود دستور داد که انتقاد از دولت مصر را متوقف کنند.

تحلیلگران معتقدند که روابط میان مصر و ترکیه به صورت کامل قطع نشده بود به ویژه اینکه روابط اقتصادی و تبادل تجاری و سفر بین دو کشور همچنان ادامه داشت.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 تیر 1400 بروزرسانی: 4 تیر 1400 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 2047

به "اولین مذاکرات مصر و ترکیه برای عادی سازی روابط پس از 8 سال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین مذاکرات مصر و ترکیه برای عادی سازی روابط پس از 8 سال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید