امنیت ملی افغانستان سفر رییس سازمان سیا به این کشور را تایید کرد

به گزارش سبزوار امروز، رییس عمومی امنیت ملی افغانستان، در نشست خبری مسوولان ارشد امنیتی به صورت ضمنی سفر سری رییس سیا به افغانستان را تأیید کرد، اما درباره آن شرح نداد.

امنیت ملی افغانستان سفر رییس سازمان سیا به این کشور را تایید کرد

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان خبرنگاران، رییس عمومی امنیت ملی افغانستان گفت که همه واحدهای آموزش دیده ویژه ضد تروریسم که زیر نظر سازمان (سیا) آمریکا فعالیت می کردند، مدت ها پیش به امنیت ملی منتقل شده اند.

احمدضیا سراج، رییس عمومی امنیت ملی افغانستان، امروز شنبه، چهارم اردیبهشت، در نشست خبری مسوولان ارشد امنیتی به صورت ضمنی سفر سری رییس سیا به افغانستان را تأیید کرد، اما درباره آن شرح نداد.

وی گفت که تهدید تروریسم برطرف نشده است و امنیت ملی افغانستان با همه سرویس های اطلاعاتی دنیا در ارتباط است و ممکن است دیگران نیز به کشور سفر نمایند.

رسانه های خارجی گزارش داده اند که ویلیام برنز، رییس سازمان سیا آمریکا، به افغانستان به صورت سری سفر نموده است. منابع به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفته اند که رییس سیا در این سفر دو واحد آموزش دیده ویژه ضد تروریسم را از میان شش واحد، به دولت افغانستان انتقال داده است.

با این حال احمدضیا سراج، رییس امنیت ملی گفت، انتقال واحدهایی که زیر نظارت مشترک امنیت ملی افغانستان و سی آ ی ای فعالیت می کردند، قبلاً اجرا شده است. به گفته او، سی آی ای در آموزش و تجهیز این واحدها نقش داشت و از همان ابتدای تهداب گذاری یک پروژه مشترک بود و در این مورد بحث های جدیدی وجود ندارد.

رییس عمومی امنیت ملی افغانستان گفت که همه قطعات 01، 02، 03 و کی پی اف به امنیت ملی انتقال داده شده اند، به صورت مطلق در ساختار امنیت ملی فعالیت می نمایند و مربوط امنیت ملی هستند. به گفته او، از عملیات این واحدها نیز امنیت ملی در برابر مردم مسوول است و کار آن ها زیر نظارت و مدیریت امنیت ملی پیش می رود.

در این نشست، محمدیاسین ضیا، رییس ستاد ارتش و سرپرست وزارت دفاع ملی، نیز گفت زمانی که او معاون امنیت ملی بود، واحدهای ویژه ضدتروریسم به امنیت ملی سپرده شده بود. ضیا تأکید کرد که نباید زیر تأثیر تبلیغات آی اس آی رفت؛ زیرا حملات پیچیده دشمن را همین واحدها خنثا می نمایند و آن ها ملیشه نیستند.

ر

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 11 خرداد 1400 بروزرسانی: 11 خرداد 1400 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 2014

به "امنیت ملی افغانستان سفر رییس سازمان سیا به این کشور را تایید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امنیت ملی افغانستان سفر رییس سازمان سیا به این کشور را تایید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید