اقدام تنبیهی فرانسه علیه لبنان

به گزارش سبزوار امروز، ایرنا نوشت: وزیر امور خارجه فرانسه اعلام کرد که کشورش اقداماتی را برای جلوگیری از ورود شخصیت های لبنانی که مانع فرایند سیاسی و از بین بردن فساد در این کشور می شوند به فرانسه آغاز کرده است.

اقدام تنبیهی فرانسه علیه لبنان

شبکه سی ان ان عربی روز جمعه اضافه کرد: وزارت امور خارجه فرانسه در بیانیه ای به نقل از ژان ایو لودریان بیان نمود که پاریس از ورود شخصیت های لبنانی که مانع فرایند سیاسی و از بین بردن فساد در این کشور می شوند به خاک فرانسه جلوگیری می کند.

وزیر خارجه فرانسه انگیزه پاریس از اقدامات علیه شخصیت های لبنانی را مانع تراشی مقامات سیاسی [ در بیروت ] برای تشکیل دولت کارآمد و انجام اصلاحات در این کشور مطرح کرد.

وزیر امور خارجه فرانسه دیروز (پنجشنبه) با آفاریست بارتولو همتای مالتی خود یک نشست مطبوعاتی برگزار کرد.

بر اساس بیانیه وزارت امور خارجه فرانسه، لو دریان در این نشست تاکید کرد که فرانسه همچنان حق برداشتن سایر اقدامات علیه کسانی را که مانع خروج لبنان از بحران می شوند دارد.

وزیر امور خارجه فرانسه به نام شخصیت های لبنان که تحت تاثیر این اقدام فرانسه قرار گرفته اند، اشاره ای نکرد.

به نوشته پایگاه اطلاع رسانی شبکه سی ان ان عربی، لبنان با وخیم شدن شرایط اقتصادی و معیشتی، همزمان با تاخیر در تشکیل دولت یکی از عمیق ترین بحران های خود از زمان جنگ داخلی (1975-1990) را شاهد است.

میشل عون رئیس جمهور لبنان در 22 اکتبر گذشته سعد حریری رهبر جریان المستقبل را مامور تشکیل کابینه کرد اما از آن زمان تا به امروز پیشرفتی در این زمینه حاصل نشده است.

23311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 30 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 30 اردیبهشت 1400 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 1992

به "اقدام تنبیهی فرانسه علیه لبنان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اقدام تنبیهی فرانسه علیه لبنان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید