افزایش میزان حمایت اسکاتلندی ها از استقلال این کشور از انگلیس

به گزارش سبزوار امروز، خبرنگاران: نتایج تازه ترین نظرسنجی صورت گرفته نشان می دهد میزان حمایت از استقلال اسکاتلند به طور چشمگیری در ماه اوت افزایش یافته و کمپین استقلال اسکاتلند تنها اختلاف 6 درصدی با مخالفان استقلال این کشور از انگلیس دارند.

افزایش میزان حمایت اسکاتلندی ها از استقلال این کشور از انگلیس

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

به گزارش گروه بین الملل سبزوار امروز به نقل از رویترز، در حالی که کمتر از 16 روز دیگر به برگزاری همه پرسی استقلال اسکاتلند از انگلیس فرصت باقی مانده است جدیدترین نظرسنجی مشترک روزنامه های سان و تایمز حاکی از آن است که پس از برگزاری مناظره های تلویزیونی اخیر هواداران استقلال اسکاتلند از حمایت مردمی بیشتری برخوردار شده اند.

بر اساس این گزارش، نظرسنجی مشترک این دو روزنامه معتبر نشان می دهد میزان حمایت مردمی از کمپین استقلال اسکاتلند به بیش از 47 درصد رسیده است که این رقم نسبت به نظرسنجی اواسط اوت 4 درصد افزایش داشته و نسبت به اوایل ماه گذشته نیز با رشد 8 درصدی روبرو شده است.

البته نتایج تحقیق موسسه یوگاو نیز که از آنالیز 6 نظرسنجی اخیر به دست آمده نشان می دهد که میزان حمایت مردمی از استقلال اسکاتلند به 43 درصد رسیده و هنوز 57 درصد مردم مخالف جدا شدن اسکاتلند از انگلیس هستند.

این برای نخستین بار بوده است که در تحقیق و آنالیز موسسه یوگاو میزان حمایت مردمی از استقلال اسکاتلند به بیش از 40 درصد رسیده است.

مردم اسکاتلند در همه پرسی 18 سپتامبر قرار است در مورد استقلال از انگلیس پس از 307 سال تصمیم گیری نمایند. نظرسنجی ها نشان می دهد که هنوز حدود یک چهارم جمعیت 4 میلیون نفری اسکاتلند تصمیم نهایی خود را در این خصوص نگرفته اند.

ع

منبع: تسنیم
انتشار: 11 دی 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 960

به "افزایش میزان حمایت اسکاتلندی ها از استقلال این کشور از انگلیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش میزان حمایت اسکاتلندی ها از استقلال این کشور از انگلیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید