از آنها که درباره هر مساله ای اظهارنظر می نمایند، متعجبم!

به گزارش سبزوار امروز، مهرانه مهین ترابی معتقد است که یک بازیگر قبل از اینکه با شغل خود شناخته گردد به عنوان یک انسان و فردی در جامعه، مسؤول رفتار و حرکات خودش است و نباید از این موقعیت به عنوان یک سلبریتی سوء استفاده گردد؛ البته اگر این اظهارنظرها در جهت منافع مردم باشد، ایرادی ندارد اما معمولا در جهت نمایش خود و زیاد کردن فالوئر و جنجال هایی است که در اطراف هر موضوعی شکل می گیرد که از نظر من بی مسؤولیتی محسوب می گردد.

از آنها که درباره هر مساله ای اظهارنظر می نمایند، متعجبم!

بازیگر سریال های همسران و خانه سبز در گفت وگو با سبزوار امروز با بیان مطالب بالا گفت: به این سادگی نیست که هر اتفاقی که می افتد هر کس اظهار نظر کند و خود را کارشناس و موظف بداند. جنجال ها یکی بعد از دیگری به وجود می آیند و از بین می روند؛ این مساله فقط به فضای تنش و اضطراب در جامعه دامن می زند و هیچ مسئله ای را حل نمی نماید.

او با بیان اینکه من از افرادی که درباره هر مساله ای اظهار نظر می نمایند، تعجب می کنم، گفت: این افراد پیگیری هم انجام نمی دهند؛ در حالی که باید بدانند که اگر اعتراضی می نمایند به کجا خواهد رسید و چه تاثیر مثبتی در جامعه می گذارد. آشفتگی که به وجود می آید مثل یک موج آشفتگی های دیگر را به همراه می آورد و جامعه به سطح آرامشی نمی رسد که بتواند درست فکر کند. این مسؤولیت بزرگی است که اگر فردی خود را در جامعه مسؤول می داند وقتی باید اظهارنظر کند که بداند تاثیر می گذارد. اگر فردی می خواهد حرفی را در جهت انتقاد بیان نمایند باید پیگیر باشد تا بفهمد نتیجه آن به کجا می رسد. این در حالی است که امروزه افراد اظهارنظری می نمایند و فردا یادشان می رود که چه اتفاقی افتاده است و شاید تنها می خواستند که اظهار وجود نمایند؛ در صورتی که موج و انرژی منفی را به وجود آورده اند که از بین نمی رود و حتی خرابی به بار می آورد. به نظرم بهتر است بسیار با احتیاط قدم برداریم و محتاطانه و مسؤولانه درباره هر چیزی اظهارنظر کنیم.

مهین ترابی درباره برخی اقدامات خیریه ای که بازیگران انجام می دهند، گفت: اگر اساس کاری، دلسوزی و ساختن باشد می تواند پنهانی و بدون هیچ نمود بیرونی اتفاق بیفتد. همان طور که همه ما این کار را انجام داده ایم و به اطرافیان نیازمند و خیریه ها یاری نموده ایم و چه احتیاجی است که این موضوع را به همه بگوییم و از طریق فضای مجازی منعکس کنیم. در حالی که برخی از مردم نیز با توصیه یک چهره هنری یاری نخواهند کرد و گاهی این یاری ها مقطعی خواهد بود؛ بنابراین باید این مساله بر علم مردم بنا گردد و زیرساخت های اخلاقی، فرهنگی و معنوی و ارتباطات ما با یکدیگر باید زیبا و قشنگ باشد؛ به گونه ای که هنرمند اتحاد بین مردم را خوب احساس کند و درد دیگری را درد خود بداند. همچنین به طور داوطلبانه به دنبال افراد نیازمند بگردد و به آن ها یاری کند. کاش کسی تحقیق کند از زمانی که فضای مجازی به وجود آمده چه تعداد به یاری نماینده های خیریه ها اضافه گردیده است. همچنین این را دریابد که چه تاثیری در جامعه داشته و چه میزان از یاری ها از طرف مردمی بوده که خود را شایسته این می دانستند که دیگران را تشویق نمایند. متاسفانه با هرج و مرجی که در جامعه به وجود آمده، یک گونه آشفتگی و بی اعتنایی به وضعیت را به بار آورده است. وقتی یک اتفاقی می افتد همه خود را موظف می دانند که اظهارنظر نمایند و پست بگذارند و نمکی را روی زخم مردم بپاشند که لزومی ندارد. اگر کسی مشتاق است که به مردم یاری کند باید به شکل واقعی آن را انجام دهد.

بازیگر سریال صاحبدلان افزود: ما همکاری داشتیم که یک خیریه ایجاد کرد و در حدی روند کار آن ها ناقص بود که دل آدم را به درد می آورد. در واقع آن ها افراد را وسیله دست خود می کردند و نمایش می دادند بدون اینکه به این افراد نیازمند به طور واقعی فکر کند و در حد یک شوآف است. در حدی فرهنگ و اخلاق در جامعه ما افت نموده که می توانیم از آدم های دیگر برای تمنیات نفسانی خود استفاده کنیم. البته بالا و پایین شدن وضعیت کار خداست تا به ما نشان دهد که چگونه آدم هایی هستیم و امیدوارم از این امتحان سربلند بیرون بیاییم چون اگر اینگونه نگردد چندین نسل خود را می سوزانیم.

او درباره تاثیرگذاری بازیگران در جامعه و مسؤولیت اجتماعی آن ها گفت: یک سلبریتی می تواند درباره حیوان ها هم اظهار نظر و غوغا به پا کند؛ بدون اینکه نگاهی به این قضیه داشته باشد. حتی می تواند برای دو سطل آشغال نیز بلوا به پا کند و آرامش خود و مردم را بهم بزند. همه ما مسؤول هستیم و فرد باید در دل خود انقدر احساس مسؤولیت کند که درباره قضیه ای که صلاحیتی ندارد، صحبت نکند. اگر فردی بی مسؤولیت باشد می تواند درباره همه چیز اظهارنظر کند. باید بدانیم که این اظهارنظرها به آشفتگی یا آرامش مردم دامن می زند. وقتی وضعیت آرام است می توانیم درست و غلط را تشخیص دهیم.

بازیگر سریال های آنام و در مسیر زاینده رود ادامه داد: زمانی که به طور مدام اعتراض و انتقادی در جامعه وجود داشته باشد اصل قضیه تعیین نخواهد شد. من به تازگی مطلبی را خوانده ام که یک سلبریتی خارجی نوشته بود اینستاگرام مانند شیطان می ماند و به نظر من هم همین است چون آدم ها را به نفسانیت و منم منم کردن سرگرم می نماید و به جای اینکه خود را پیدا نمایند به گمگشتگی آن ها یاری می نماید. در واقع این نرم افزار مانند تیغ دولبه است و می تواند از مطالعه و اطلاعات آن استفاده کرد و هم می توان از ادعا کردن و منم منم کردن آن بهره برد.

مهین ترابی در انتها گفت وگو با سبزوار امروز اظهار کرد: درواقع عکس گذاشتن بازیگران در فضای مجازی یک نوع کارافزایی است. آن ها لباس های مختلف را می پوشند و با ژست های متفاوت عکس می اندازند اما باید پرسید آخرش چه می گردد. به نظرم ما خیلی سطحی گردیده ایم و به دنبال بازار دجالانه ای هستیم که برای ما به وجود آورده اند. درواقع یکی از کارهای مدیا این است که ابزار دستی برای خرج و خرید بیشتر آدم ها می گردد. در واقع این سیستم به بازار سرمایه و پول درآوردن از جیب مردم یاری می نماید. ما کورکورانه به دنبال فضای مجازی می رویم بدون اینکه تفکری از خود داشته باشیم. این قسمت ما را اذیت می نماید که چرا بیشتر فکر نمی کنیم و نمی گذارد زندگی را آنگونه که می خواهیم تعریف کنیم. تجربه نشان داده افرادی که اسیر این قصه گردیده اند بعدها از خود می پرسند که چه کاری انجام داده ام. به جای اینکه زندگی صرف این مساله گردد که به آدم ها عمق ببخشد و معنی زندگی را درک نمایند و حتی خارج از قواعد و چارچوبی که دنیا تعریف می نماید، به عمق دست پیدا نمایند در این سطحیات عمر خود را هدر می دهند و این مساله باعث تاسف است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 آذر 1397 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 147

به "از آنها که درباره هر مساله ای اظهارنظر می نمایند، متعجبم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از آنها که درباره هر مساله ای اظهارنظر می نمایند، متعجبم!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید