ارزش شرکت آمازون هم از یک تریلیون دلار گذشت

به گزارش سبزوار امروز، ارزش بزرگ ترین فروشگاه اینترنتی دنیا با گذشتن از یک تریلیون دلار، آن را به دومین شرکت یک تریلیون دلاری پس از اپل تبدیل کرد.

ارزش شرکت آمازون هم از یک تریلیون دلار گذشت

به گزارش سبزوار امروز، به نقل از آناتولی، ارزش هر سهم شرکت آمازون در مبادلات بورس نیویورک با 2.2 درصد افزایش به 2012.71 دلار رسید و بدین ترتیب آمازون پس از اپل به دومین شرکت در تاریخ بدل شد که ارزش نماد آن از یک تریلیون دلار خواهد گذشت. آمازون در سه ماهه دوم سال جاری حدود 2.5 میلیارد دلار سودآوری داشته است که در تاریخ این شرکت بی سابقه است. درآمد این شرکت نیز در دوزاده ماه منتهی به اوت 52.89 میلیارد دلار بوده است.

اما ثروت جف بزوس- مدیر عامل این شرکت و ثروتمندترین فرد دنیا با 2.6 میلیارد دلار افزایش در یک روز به 167.3 میلیارد دلار رسید! بزوس آمازون را سال 1994 در گاراژ منزلش به عنوان یک کتاب فروشی آنلاین تاسیس کرد و اکنون بعد از 24 سال آمازون تبدیل به بزرگترین فروشگاه اینترنتی دنیا گردیده است.

اپل که در ماه اوت به ارزش یک تریلیون دلاری رسید نخستین شرکتی در تاریخ نبود که این سطح را کسب می کرد و این عنوان متعلق به شرکت نفت چین پتروچاینا بوده است هر چند که ارزش این شرکت در سطح بالای یک تریلیون دلار دوام چندانی نداشت و اندکی بعد به زیر یک تریلیون دلار رسید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 آذر 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 145

به "ارزش شرکت آمازون هم از یک تریلیون دلار گذشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارزش شرکت آمازون هم از یک تریلیون دلار گذشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید