احتمال برکناری جانسون از سوی ملکه انگلیس

به گزارش سبزوار امروز، ایرنا نوشت: نماینده مجلس انگلیس روز دوشنبه گفت اگر نخست وزیر این کشور بر خلاف رای نمایندگان مهلت برگزیت را تمدید نکند، از سوی ملکه برکنار خواهد شد.

احتمال برکناری جانسون از سوی ملکه انگلیس

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

دومینیک گریو رئیس کمیته با نفوذ مجلسی امنیت انگلیس در گفت و گو با شبکه خبری اسکای عنوان نمود: اگر جانسون از اجرای لایحه مجلس تمرد کند به دادگاه کشیده و به او حکم می گردد تا رای مجلس را اجرا کند. اگر بازهم تمرد کند ظرف 5 دقیقه از کار برکنار می گردد.

او در پاسخ به این پرسش که آیا او از سوی ملکه برکنار می گردد، گفت: بله، اگر بخواهد به این رفتار کاملا مسخره اش ادامه بدهد، این احتمال وجود دارد.

گریو یکی از 21 نماینده حزب حاکم محافظه کار بود که چندی پیش به دلیل اختلاف نظر با بوریس جانسون درباره نحوه اجرای برگزیت از عضویت در این حزب اخراج شد. بر همین اساس حزب حاکم محافظه کار حتی با ائتلاف حزب دمکراتیک ایرلند شمالی اکثریت قاطع کرسی های مجلس را در اختیار نداشته و در وضعیت شکننده ای واقع شده است.

نمایندگان مجلس انگلیس ماه گذشته به لایحه ای رای دادند که اگر نخست وزیر تا 19 اکتبر یعنی 12 روز مانده به اجرای برگزیت، به توافق نرسد، مهلت عضویت انگلیس در اتحادیه اروپا را تمدید کند.

با این حال جانسون می گوید که هدف او برگزیت بی توافق نیست اما اگر این اتفاق هم افتد دولت او همه اقدامات احتیاطی لازم را انجام داده است.

او دیروز در گفت وگو با شبکه بی بی سی توضیح داد؛ ترجیح می دهم در خندق بلا بمیرم ولی با تاخیر درخواست برگزیت تا انتها ماه اکتبر (مهر) موافقت نخواهم کرد.

دومینیک گریو معتقد است نخست وزیری که انتها ماه اکتبر سر کار خواهد بود کسی است که بخواهد مهلت برگزیت را تمدید کند. او گفت: حتی اگر جانسون با اتحادیه اروپا به توافق برسد باز هم بایستی لایحه تمدید برگزیت را اجرا کند تا توافق به دست آمده در مجلس به تصویب برسد.

انگلیس حدود یک ماه دیگر مهلت دارد تا درباره چگونگی خروج از اتحادیه اروپا به توافق رسیده یا بدون توافق این اتحادیه را ترک کند. ساجد جاوید وزیر دارایی انگلیس که برای شرکت در اجلاس سالانه حزب محافظه کار به منچستر سفر نموده، امروز در گفت و گو با سبزوار امروز گفت: قانونی که مجلس تصویب نموده شرایط را دشوارتر نموده است. اما به صراحت اعلام نموده ایم که سیاست ما هیچ تغییری ننموده و 31 اکتبر (9 آبان) اتحادیه اروپا را ترک خواهیم کرد.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 20 مهر 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 734

به "احتمال برکناری جانسون از سوی ملکه انگلیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال برکناری جانسون از سوی ملکه انگلیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید