ابلاغ افزایش سقف سن بنا برای وام مسکن به شعب بانک مسکن

به گزارش سبزوار امروز، مدیر طرح و برنامه بانک عامل بخش مسکن از ابلاغ بخشنامه افزایش سن واحد مسکونی مشمول دریافت تسهیلات خرید مسکن از محل صندوق پس انداز مسکن یکم به تمامی شعب این بانک اطلاع داد.

ابلاغ افزایش سقف سن بنا برای وام مسکن به شعب بانک مسکن

جهت دریافت خدمات درب ضد سرقت چینی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین درب ضد سرقت ایرانی و خارجی میباشد.

به گزارش سبزوار امروز به نقل از مهر، محمدحسن مرادی درباره افزایش سقف سن واحد مسکونی در تسهیلات صندوق پس انداز مسکن یکم گفت: هفته گذشته بانک مرکزی با پیشنهاد بانک عامل بخش مسکن مبنی بر افزایش سقف سن بنا از 15 به 20 سال موافقت کرد.

وی اضافه نمود: علت این پیشنهاد بانک تخصصی بخش مسکن این بود که هم تعداد واحدهای مسکونی زیر 20 سال بیشتر بود و هم قیمت این واحدها نسبت به واحدهای با سن کمتر از 15 سال کمتر است که با قدرت خرید مردم سازگارتر است.

مدیر طرح و برنامه بانک عامل بخش مسکن با بیان اینکه این دستورالعمل به تمام شعب بانک مذکور ابلاغ شده، گفت: ملاک ما برای تشخیص سن ساختمان، تاریخ صدور پروانه ساخت است و تاریخ صدور سرانجام کار ملاک نیست.

مرادی توضیح داد: بعضی از سپرده گذاران با احتساب سن سرانجام کار وارد فرآیند خرید مسکن می شوند که به مشکل برمی خورند. بنابراین واحدهای مسکونی با پروانه صادره در 79 به بعد از این پس ملاک بانک عامل بخش مسکن برای اعطای تسهیلات خرید مسکن از محل صندوق پس انداز مسکن یکم است.

  • افتتاح حساب صندوق پس انداز یکم بانک مسکن رکورد زد

به گفته این مقام مسئول در شبکه بانکی، سقف تسهیلات فعلاً 80 میلیون تومان در تهران، 60 میلیون تومان در شهرهای بالای 200 هزار نفر و 40 میلیون تومان در سایر شهرهاست. برای زوجین نیز دو برابر ارقام مذکور تسهیلات پرداخت خواهد شد.

وی اضافه نمود: متقاضیان افتتاح صندوق پس انداز مسکن یکم در تهران با سپرده گذاری 13.5 میلیون تومان برای سه سال یا 40 میلیون تومان برای یک سال می توانند تسهیلات 80 میلیون تومانی دریافت نمایند که نرخ سود آن در بافت فرسوده 6 و سایر بافت های شهری 8 درصد است.

  • خانه های مسکن مهر هم میلیاردی شد
منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 5 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 1466

به "ابلاغ افزایش سقف سن بنا برای وام مسکن به شعب بانک مسکن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابلاغ افزایش سقف سن بنا برای وام مسکن به شعب بانک مسکن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید