شروع واکسیناسیون کرونا از سال 2021 در آلمان

به گزارش سبزوار امروز، چندین شرکت داروسازی در سراسر دنیا در حال اجرا تحقیقات پیشرفته روی واکسن کروناویروس هستند و هر کدام از این واکسن ها روی ده ها هزار نفر تست می گردد تا تعیین گردد این واکسن ها تا چه میزان از اثربخشی لازم برخوردارند.

شروع واکسیناسیون کرونا از سال 2021 در آلمان

مدیر یکی از موسسات تحقیقاتی در آلمان گفت: اوایل سال 2021 واکسیناسیون کروناویروس در این کشور آغاز می گردد.

به گزارش ایسنا، مدیر موسسه Paul Ehrlich در آلمان گفت: بعضی از گروه های مردم در کشور از اوایل سال آینده در برابر کروناویروس جدید واکسینه می شوند. این ویروس به مرگ صدها هزار نفر منجر شده و با پیامدهای مخربی بر اقتصاد دنیا همراه بوده است.

چندین شرکت داروسازی در سراسر دنیا در حال اجرا تحقیقات پیشرفته روی واکسن کروناویروس هستند و هر کدام از این واکسن ها روی ده ها هزار نفر تست می گردد تا معین گردد این واکسن ها تا چه میزان از اثربخشی لازم برخوردارند.

به گفته مدیر این موسسه تحقیقاتی، اطلاعات منتشر شده از فاز اول و دوم آزمایشات حاکی از آن است که بعضی از این واکسن ها با واکنش ایمنی در برابر کروناویروس همراه بوده است.

وی گفت: درصورتیکه اطلاعات فاز سوم از آنالیز های آزمایشگاهی حاکی از ایمن بودن و اثربخش بودن واکسن ها باشد اولین واکسن کروناویروس در آغاز سال آینده مورد تایید قرار می گیرد.

از اواخر سال گذشته میلادی که کروناویروس جدید در چین شناسایی شد تا به امروز بیش از 22 میلیون نفر در دنیا به این ویروس آلوده شده و نزدیک به 800 هزار نفر جان خود را از دست داده اند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، چندین شرکت داروسازی از جمله Moderna، AstraZeneca و Pfizer Inc اعلام نموده اند که انتظار می رود سال آینده بیش از یک میلیارد دوز واکسن فراوری گردد.

منبع: عصر ایران
انتشار: 15 مهر 1399 بروزرسانی: 15 مهر 1399 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 1549

به "شروع واکسیناسیون کرونا از سال 2021 در آلمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع واکسیناسیون کرونا از سال 2021 در آلمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید